Приветствую Вас, Гость!  
Мой профиль | Выход  

                                                ОРАКУЛ насіння

Через чотири тижні після початку проростання запас поживних речовин, що знаходяться в насінні, вичерпується повністю і проросток починає живитися самостійно з ґрунту. У цей період ріст і розвиток сходів напряму пов`язані з крупністю насіння. Насіння, що проростає, має потребу не тільки в будівельному матеріалі для зростаючого організму, але і в мікроелементах, що прискорюють обмінні процеси у вигляді ферментів або їх каталізаторів. Тому додавання мікродобрив до протруйників, особливо при обробці насіння з низькою масою, дозволяє підвищити енергію проростання і збільшити опір рослин до захворювань, стимулює інтенсивний ріст кореневої системи. В результаті сходи з`являються більш дружні і вирівняні. Ефект від передпосівної обробки насіння мікродобривами значно залежить від їх складу. Так, для зернових культур дуже важливі мідь, цинк та марганець; для кукурудзи - цинк; для бобових також важливі мідь, цинк та марганець а особливо молібден і кобальт, які стимулюють процес азотфіксації. Найбільший ефект досягається від застосування тих сумішей, в яких містяться всі необхідні мікроелементи в оптимальних пропорціях.

Мідь входить до складу окисних ферментів - поліфенолоксидази, лактази, дегідрогенази і аскорбіноксідази, які здійснюють реакції окислення перенесенням електронів з субстрату до молекулярного кисню. Також мідь активує фермент, що запобігає руйнування клітин рослин. Кількість міді в момент проростання корінців рослини зменшується і відновлюється тільки при переході на самостійне живлення. Тому початковий етап розвитку рослин по відношенню до міді є критичним. Насіння, оброблене міддю, за темпами росту випереджає за збільшенням вегетативної маси і посиленням кореневої системи на 20% . В результаті рослини виявляються більш стійкими до перепадів температур і легше переносять ґрунтову посуху. Внесення високих доз азотних добрив підсилює потребу рослин у міді, що також сприяє загостренню симптомів нестачі міді.

Цинк - каталізатор у багатьох ферментних системах. Вплив цинку на ріст рослин здійснюється через його участь в синтезі та обміні ауксинів та особливо індолілоцтової кислоти. Нестача цинку пригнічує швидкість поділу клітин, що призводить до морфологічних змін. Характерною ознакою нестачі цинку є часткова затримка росту, а часто і повна його зупинка.

Марганець. Завдяки здатності переносити електрони шляхом зміни валентності він є каталізатором більшості ферментних комплексів, особливо тих, які беруть участь в диханні рослини. Під час марганцевого голоду відмічається слабкий розвиток кореневої системи. Рослинам доступний лише двох валентний марганець.

Бор не входить до складу ферментів, але за дефіциту бору фермент, що окислює в рослинах феноли, стає занадто активним, роблячи їх дуже токсичними. Тому нестача бору веде до загибелі проростків вже на початку росту.

Сьогодення потребує мікроелементів в халатній формі, їх ефективність в 10-20 разів вище, ніж у відповідних сульфатів.

Хелати - це сполуки, в яких іони металів (Fe, Mn, Zn, Cu, Co) стабілізовані за допомогою органічних молекул. Саме тому хелати мікроелементів сумісні з протруйниками і не дають осаду в бакових сумішах. Таке добриво, під назвою «Оракул насіння», пропонує компанія .

«Оракул насіння» - це комплексне рідке мікродобриво, для обробки насіння польових, овочевих, декоративних культур, квітів, лучних та газонних трав.

СКЛАД, г/л

Азот

NH4

20

Фосфор

P2O5

44

Калій

K2O

54

Сірка

SO3

23

Залізо

Fe

15

Мідь

Cu

5.4

Цинк

Zn

5.4

Бор

B

1.8

Марганець

Mn

15

Кобальт

Co

0.1

Молібден

Mo

0.4

 

Культура

Норма внесення, л/т

Зернові колосові культури; буряки (цукрові столові та кормові); овочеві культури; лучні та газонні трави; декоративні культури;

0.3-0.5

Кукурудза; соняшник; ріпак; зернобобові культури;

0.5-1.0